RelyNart60mg

RELYNART 60 mg / 4 ml

 

RELYNART 60 mg / 4 ml (1.5%)

Üstün viskoelastik özelliklere sahip, enjekte edilebilir hyaluronik asidin yüksek oranda saflaştırılmış sodyum tuzu

 

RELYNART endikasyonları

RELYNART, orta moleküler ağırlıklı, oldukça saflaştırılmış, olağanüstü viskoelastik özelliklere sahip tamponlu bir sodyum hyaluronik asit tuzu çözeltisinden oluşan enjekte edilebilir bir üründür.

Beş versiyonu mevcuttur: 24 mg / 2 ml (% 1,2), 30 mg / 2 ml (% 1,5), 40 mg / 2 ml (% 2), 60 mg / 4 ml (% 1,5) ve 80 mg / 4 ml (% 2). Sodyum hiyalüronat, kendine özgü viskoelastik özelliklerini verdiği sinovyal sıvının temel bir bileşenini temsil eder. RELYNART sodyum hyaluronat, kimyasal işlem görmeden fermantasyon yoluyla elde edilir. Steril pirojenik olmayan bir çözelti ile önceden doldurulmuş tek kullanımlık cam şırıngalar şeklindedir. Eklemlerin romatizmal ve dejeneratif hastalıklarında, hyaluronik asit miktarında bir azalma ve buna bağlı olarak sinovyal sıvının viskozitesinde bir azalma olur. Bu, eklem fonksiyonunun  bozulmasına ve ağrıya neden olur.

Hyaluronik asidin eklem içi uygulaması, eklem hareketliliğinde önemli bir iyileşme ve bunun sonucunda ağrının hafifletilmesi ve iltihaplanma tepkisi ile sinoviyal sıvının viskoelastik özelliklerini eski haline getirir

 

Dozajlar : 24 mg / 2 ml (1.2%) – 30 mg / 2 ml (1.5%) – 40 mg / 2 ml (2%) – 60 mg / 4 ml (1.5%) – 80 mg / 4 ml (2%)

 

Kullanım: RELYNART 24 mg, 5 hafta boyunca haftada bir, RELYNART 30 mg / 40 mg, üç hafta boyunca haftada bir. RELYNART 60 mg / 4ml, üç hafta boyunca haftada bir, RELYNART 80 mg / 4ml tek infiltrasyon

 

RELYNART mükemmel tolere edilebilirliğe sahiptir ve herhangi bir sistemik eylem uygulamadan sadece enjekte edildiği eklem seviyesinde etki eder.